Testosteronum Prolongatum 100mg ml Roztwór do wstrzykiwań 5 Ampułek Lek na Receptę Apteka Super-Pharm

Kategori: steroid | 0

Testosteronum Prolongatum 100mg ml Roztwór do wstrzykiwań 5 Ampułek Lek na Receptę Apteka Super-Pharm

Wysokość dawki Testosteronum prolongatum w każdym przypadku ustala indywidualnie lekarz, na podstawie odpowiedzi pacjenta na leczenie. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Przedawkowanie leku jest mało prawdopodobne przy zalecanym stosowaniu. Objawem przedawkowania z powodu zastosowania zbyt dużej dawki albo podanie leku częściej niż raz na tydzień może prowadzi do występowania uporczywego wzwodu (priapizm) u mężczyzn.

Testosteronum Prolongatum – skład

Leknie powinien być stosowany przez kobiety ze względu na możliwe działania wirylizujące (np. porost włosów na twarzy i (lub) ciele, obniżenie głosu lub zaburzenia cyklu miesiączkowego. Donoszono o nasileniu problemów z oddychaniem podczas snu u niektórych osób leczonych testosteronem, zwłaszcza jeżeli występuje u nich otyłość lub cierpią już na problemy z oddychaniem. Nie stosować na okolice narządów płciowych (prącia i jąder), ponieważ ze względu na dużą zawartość alkoholu w leku Androtop może to wywołać miejscowe podrażnienie. Dzień dobry, lek Omnadren to lek hormonalny zawierający w swoim składzie mieszaninę estrów testosteronu. Zarówno ten lek, jak i wszystkie jego zamienniki dostępne są wyłącznie na receptę.

Co zawiera i jak działa Testosteronum prolongatum Jelfa – roztwór do wstrzykiwań?

  • DHEA jest prohormonem, który w organizmie jest przemieniany do aktywnych hormonów płciowych w przypadku.
  • Testosteronum prolongatum nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.
  • Łączne przyjmowanie z hormonem adrenokortykotropowym lub kortykosteroidami może nasilać powstawanie obrzęków.
  • Ochrony danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.
  • Do oceny poziomu testosteronu konieczne jest pobranie próbki krwi żylnej, zazwyczaj z żyły łokciowej, podobnie jak w przypadku większości oznaczeń laboratoryjnych.

Należy zwrócić uwagę na objawy sygnalizujące nadmiar testosteronu, tj. Drażliwość, zwiększenie masy ciała, częste i długotrwałe erekcje. Gdy pojawi się bolesny wzwód należy zaprzestać stosowania leku.

Niestety jak do tej pory nie zostały przeprowadzone badania nad skutecznością i bezpieczeństwem stosowania Testosteronum prolongatum u osób z zaburzeniami pracy nerek lub wątroby. Z tego względu zaleca się zachowanie dużej ostrożności w czasie stosowania roztworu w tej grupie pacjentów. Zastosowanie większej dawki tego leku niż zalecanaPrzedawkowanie leku jest mało prawdopodobne przy zalecanym stosowaniu. Objawem przedawkowania z powodu zastosowania zbyt dużej dawki albo podanie leku częściej niż raz na tydzień może prowadzić do występowania uporczywego wzwodu (priapizm) u mężczyzn. U zdrowych mężczyzn podawany egzogennie hamuje wydzielanie testosteronu endogennego przez zwrotne hamowanie wydzielania LH.

Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Przed rozpoczęciem stosowania leku Testosteronum Prolongatum Jelfa należy omówi to z lekarzem lub farmaceutą. Testosteron jest naturalnym hormonem androgennym, wytwarzanym u mężczyzn w komórkach Leydiga.

Należy pamiętać, że Testosteronum prolongatum nie jest zalecany w przypadku dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo leczenia nie zostało w tej grupie wiekowej wystarczająco potwierdzone. Po 14 dniach od wstrzyknięcia Testosteronum prolongatum osiąga pełne działanie, natomiast Kup online efekt lecznicy wygasa po 7-10 dniach od zakończenia podawania. Metabolizowany jest natomiast w wątrobie, do postaci 17-ketosteroidowych, które następnie są wydalane z kwasem glukuronowym lub siarkowym. Sposób podawaniaLek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania w postaci wstrzyknięcia domięśniowego.